Blaty kuchenne z betonu, idealne rozwiązanie?

Z czym kojarzy się nam beton? Przede wszystkim z szarością i zimnem dużych aglomeracji miejskich, z wysokimi domami z dużej płyty… Beton to materiał architektoniczny, który służy nie tylko do budowy domów, ale i jest materiałem zdobieniowym, z którego można wykonać estetyczne blaty kuchenne, łazienkowe – zlewozmywaki, ociekacze, umywalki. Niestety nie zawsze sprawdza się on w naszych wnętrzach, gdyż jest materiałem nasiąkliwym. W naszej ofercie znajdziecie Państwo materiały imitujące beton, ale będące dużo lepsze w użytkowaniu i bardziej higieniczne. Alternatywą dla betonu w naszej ofercie będą konglomeraty kwarcowe Santamargherita z serii Metropolis – konglomerat strukturalny. W ofercie mamy również kilka odcieni granitów w wykończeniu strukturalnym – które imitują beton. Zapraszamy do naszego Showroomu w Warszawie na Mokotowie lub do Zakładu Produkcyjnego w Sukowie koło Kielc, gdzie można obejrzeć dostępne próbki kamieni imitujących beton.

Blat kuchenny z konglomeratu lub granitu imitującego betonu jest produktem nowoczesnym, który doskonale będzie się komponował we wnętrzach o takim charakterze.

Blaty kuchenne jak beton są wytrzymałe, ale mogą być wykonane niemal w każdym kształcie, który zostanie odpowiednio zaprojektowany. Mogą posiadać specjalnie przygotowane otwory na zlewozmywak albo płytę grzewczą dopasowaną pod indywidualne potrzeby klienta. Idealnie nadają się pod ścianę oraz na wyspy kuchenne i co ciekawe, szafki pod blaty kuchenne, które zostały wykonane z materiału imitującego beton architektoniczny, nie potrzebują specjalistycznych wzmocnień. Wbrew pozorom kamień imitujący beton ten nie jest aż tak bardzo ciężki.

Blat kuchenny jak beton prezentuje się idealnie w kuchni loftowej, gdzie surowy wymiar estetyki ma swoiste znaczenie. Kolor szary (różne odcienie szarości), antracyt blatu jak beton podkreśli oryginalność pomieszczenia i nada mu swoisty charakter.