Czas na Bloga!

IMG_9656

I my ulegliśmy pokusie stworzenia bloga o tematyce kamieniarskiej. Postaramy się, aby oprócz prezentacji nowych kamieni z naszej oferty jak również prezentacji naszych produktów znalazło się tu miejsce na wiele  ciekawostek dotyczących kamienia naturalnego.

Dziś jednak po krótce  przedstawiamy historię naszej firmy.

Od ponad 25 lat jesteśmy producentem elementów z kamienia naturalnego i konglomeratu. Nasza przygoda z kamieniarstwem rozpoczęła się pod koniec 1989 roku – był  to okres początku transformacji w Polsce – czyli bardzo dobry czas na założenie własnego biznesu. A dlaczego kamień? Nasza firma swoją siedzibę ma w sercu Gór Świętokrzyskich. Teren ten bogaty jest w złoża kamienia naturalnego. To tutaj wydobywa się słynną na całą Polskę Morawicę – wapień zbity – potocznie nazywany polskim marmurem. Mamy tu również kopalnie piaskowca. Szukając pomysłu na własny biznes doszliśmy do wniosku, dlaczego nie skorzystać z tego co oferuje nam nasz region :). I tak zaczęła się nasza przygoda z kamieniem. Początkowo bazowaliśmy tylko na kamieniach z naszego regionu – z czasem jednak zaczęliśmy sprowadzać kamień z innych części Polski – w ofercie mieliśmy marmur taki jak Zygmuntówka czy Biała Marianna – materiały bardzo popularne na początku lat 90-tych.

Od początku nasza firma nastawiona była głównie na realizację elementów wystroju wnętrz. Początek lat 90- tych to czas budowy nowych fabryk, poczt, banków a nawet kościołów. Na początku naszej działalności to głównie na potrzeby dużych obiektów wykonywaliśmy elementy z kamienia. Masowo układaliśmy podłogi z kamienia, wykonywaliśmy schody i parapety z marmuru. Ku naszej uciesze kamień stawał się coraz bardziej popularny i prywatni klienci również zaczęli interesować się tym materiałem do wykańczania swoich domów czy mieszkań. Oprócz wspomnianych parapetów z marmuru czy konglomeratu oraz schodów zaczęliśmy produkować blaty z granitu czy też kamienne obudowy kominkowe. W luksusowych willach klienci pozwalali sobie wykonywać łazienki z marmuru czy też wykładaliśmy baseny płytkami z kamienia.

w 1994 roku nasza oferta rozszerzyła się o kamienie sprowadzane z Grecji – kraju, w którym biały marmur jest wszechobecny. Można tam znaleźć przepiękne kamienie takie jak Tassos – krystaliczny biały czysty marmur, Volacas czy Pyrgos – biały marmur z szarymi żyłami. Cztery lata później rozpoczęliśmy współpracę z Włochami – nasza oferta poszerzyła się o typowe przepiękne włoskie marmury Breccia Sarda oraz Carrarę. Włosi byli również jednymi z niewielu, którzy sprowadzali granity z Indii – więc i nasza oferta poszerzyłą się o materiały sprowadzane z tamtych regionów. W ofercie pojawił się Multicolor, Kashmir Gold i Wite oraz  wiele innych. Było to dla nas bardzo ważne, gdyż coraz częściej klienci zaczęli zamawiać blaty kuchenne z granitu. Nasz profil działalności znacznie się wówczas nakierował na zamówienia klintów indywidualnych. Powoli zaczęliśmy odchodzić od dużych inwestycji. Dużą radość sprawiało nam stworzenie czegoś indywidualnego – zgodnego z potrzebami i preferencjami klienta. Jego radość i uśmiech na twarzy po zakończonym montażu sprawiały nam więcej satysfakcji niż realizacja wielkich „bezdusznych” wielkopowierzchniowych inwestycji.

W 2009 roku po raz pierwszy otrzymaliśmy dotację z Funduszu Europejskiego na rozwój naszego Parku Maszynowego. Na dzień dzisiejszy możemy się poszczycić jednym z najnowocześniejszych Parków w całej Polsce. Posiadamy Studio Obróbcze Blatów Kuchennych – CNC, dwie piły CNC oraz maszynę do pomiarów Proliner. Proces produkcji jest praktycznie skomputeryzowany co poprawia jakość i precyzję  wykonania. Ale zawsze podkreślamy, że maszyny to nie wszystko. Naszą siłą jest nasz zespół. To ludzie tworzą tą firmę!!!