konglomerat

Jakie zalety mają blaty kuchenne z konglomeratu kwarcytowego?

Dobrze zaprojektowana kuchnia powinna być funkcjonalna oraz odpowiednio zaaranżowana, aby pasowała do stylu, w jakim jest urządzone mieszkanie lub dom. Ważnym elementem w tworzeniu wystroju wnętrza jest blat. Ze względu na to, że będzie on często używany warto zdecydować się na model wykonany z wytrzymałego surowca, jakim jest konglomerat kwarcowy. Dlaczego warto na niego postawić?

Blat kuchenny z konglomeratu kwarcowego — funkcjonalność połączona z designem

Mówiąc o tym, dlaczego dobrze wybrać blat kuchenny z konglomeratu warto wspomnieć czym właściwie surowiec, z którego został on zrobiony, się cechuje. Materiał ten jest tworzony z kwarcu naturalnego (93%) oraz żywicy poliestrowej, barwników i ewentualnie dodatków w postaci szkła. Sam kwarc musi zostać dokładnie oczyszczony, rozdrobniony a na końcu przesiany i sprasowany pod bardzo dużym ciśnieniem. To właśnie dzięki temu konglomerat wykazuje lepszą wytrzymałość niż naturalny kamień. Stawiając na blat wykonany z tego produktu, można mieć pewność, że będzie on wytrzymały oraz odporny na większość czynności wykonywanych w kuchni.  

Blat kuchenny z konglomeratu kwarcowego jest również odporny zarówno na niskie, jak i wysokie temperatury – do 80 stopni C. Tego rodzaju blat ma bardzo małą chłonność, a więc nie napuchnie, jak może się to wydarzyć np. w przypadku drewna. Kwarcowy blat łatwo też utrzymać w czystości – ciężko go zaplamić, choć niektórym ta sztuka się czasami udaje (chłonność materiału między 0,1% do około 4-5% w zależności od konkretnego modelu konglomeratu). Tego typu wyposażenie kuchni trzeba też docenić za niezwykle piękny design. W zależności od preferencji do wyboru są różne struktury konglomeratu kwarcowego oraz dostępna jest bogata paleta odcieni, oraz wzorów tego surowca, więc nie trudno o znalezienie odpowiedniego typu do swojej kuchni.