Konglomerat kwarcowy – minimalizm w nowoczesnym wydaniu

Obecne trendy urządzania wnętrz bardzo często zakładają, że wnętrze musi być minimalistyczne, proste w formie, bez zbytnich ozdobników. Wśród tysięcy dostępnych na rynku propozycji na uwagę zasługuje konglomerat kwarcowy.  Składa się on z 93% kwarcu i krzemu oraz 7% żywicy i barwników. Taka mieszanka nadaje temu materiałowi niepowtarzalnego wyglądu, koloru i ziarnistości. Materiał ten można zastosować w wielu elementach wykończenia wnętrz takich jak elementy na podłogę, na ściany w łazienkach a przede wszystkim na blaty łazienkowe i kuchenne.

Nasza firma sprowadza konglomeraty kwarcowego od jednego z czołowych producentów tego materiału na świecie – włoskiej firmy SANTAMARGHERITA.

Wyróżniamy tu kilka linii:

Wyróżniamy tu linię Klasyczną, gdzie mieszczą się gładkie jednolite wzory. Materiał ten stworzony został dla osób, dla których ważny jest wygląd minimalistyczny.

caledonia_63bc43b3550bc3f19699de02f17bf01d

 Kolejną grupą jest linia Stardust – materiały z dodatkiem pokruszonego lustra. Po odpowiednim oświetleniu materiał ten błyszczy się w wyjątkowy sposób nadając wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.

rosso_stardust_3a7db773d5d09f8a863c833da6e1f5d2

Linia Glitter to konglomeraty z efektem 3D. Proces produkcji został wykonany w ten sposób, że materiały z tej serii posiadają efekt głębi, który można w bardzo prosty sposób wydobyć z danego koloru.

silver

Seria Żyłkowana została stworzona z myślą o osobach, które kochają marmur, ale ze względu na  jego właściwości nie mogą zastosować go w wielu produktach (np. blatach kuchennych).  Konglomeraty żyłkowane próbują naśladować kamień naturalny a do tego mają subtelny i delikatny wygląd.

victoria

Linia Metropolis to odpowiedź SANTAMARGHERITY na zapotrzebowanie na materiały o „surowym” wyglądzie. Materiał w wykończeniu satynowym o strukturze betonu świetnie komponuje się w industrialnych wnętrzach.

metropolis_grey_3407371d8617d24672aa1817680983db

Oprócz materiałów polerowanych SANTAMARGHERITA produkuję również na zamówienie  materiały w wykończeniu Szlifowany, Szczotkowany i Antykowany.

Na zakończenie podaję kilka ważnych informacji dotyczących użytkowania tego materiału.

Konglomerat kwarcowy  (zwłaszcza ten w wykończeniu polerowanym) to produkt, który jest bardzo łatwy do utrzymania w czystości. Niska chłonność materiału na wodę  oraz znacząca odporność na przyjmowanie plam z substancji występujących zazwyczaj w kuchni czy łazience powoduje, że materiał ten najczęściej używany jest właśnie na blaty kuchenne i łazienkowe.

 

img_3441

Często klienci zamawiają ten materiałów również na schody – przecież nie ma nic piękniejszego jak białe schody 🙂

zdjecie 2fx

Ze względu na zawartość żywicy poliestrowej nie zaleca się stosowania materiału SANTAMARGHERITA na elementy kominkowe. Nie zaleca się  również bezpośrednio  na ten materiał odstawiać gorących naczyń (garnki prosto z „ognia”, patelnie, blachy z piekarnika, prodiże, żelazka itp.). Pomimo pomyślnych testów jakie przeszedł ten materiał na gorące pożywienie i płyny to mimo to, żeby cieszyć się pięknym blatem przez długie lata zaleca się stosowanie podkładek przy stawianiu naczyń „prosto z ognia”.

Ponadto w warunkach polskich nie zaleca się stosowania konglomeratu kwarcowego SANTAMARGHERITA na zewnątrz. Zbyt duże amplitudy powietrza w ciągu roku oraz kwaśnie opady nie wpływają korzystnie na ten materiał.

Trochę nastraszyłam? Nie – ja po prostu uświadamiam! Na chwilę obecną konglomeraty kwarcowe to jedne z najbardziej wytrzymałych materiałów – w szczególności na blaty kuchenne i łazienkowe. A ich proste wzornictwo i ogromny wybór kolorystyczny sprawia, że materiały te są bardzo chętnie używane do wystroju naszych wnętrz. Garść wiedzy natomiast jeszcze nikomu nie zaszkodziła!

Zapraszam.