Marmury włoskie

Marmur włoskiego pochodzenia cieszy się największym uznaniem. Niektórzy uważają go za najszlachetniejszy i najcenniejszy ze wszystkich marmurów. W ofercie firmy Prodmar ten włoski kamień zajmuje należną mu wyjątkową i wysoką pozycję.

Marmur z Włoch charakteryzuje się nieprzeciętnym użyleniem oraz niezwykłą, wręcz artystyczną kolorystyką. Ze względu na delikatną budowę, znajduje zastosowanie przede wszystkim we wnętrzach – przy konstrukcji posadzek, schodów, parapetów i blatów łazienkowych. W kuchni marmur włoski stosuje się oszczędnie, przede wszystkim ze względu na jego kruchość i dużą przyswajalność tłuszczów. Jednakowoż często można spotkać się z opinią, że marmur z Włoch jest po prostu zbyt szlachetny, aby dekorować nim kuchenne wnętrze.

Nasze włoskie marmury wspaniale komponują się z drewnem, tworząc niepowtarzalną atmosferę i wizualną ucztę. Wnętrza posiadające płaszczyzny z włoskiego marmuru nabierają klasy i elegancji. To kamień, który nie bez powodu ustanowiony został synonimem luksusu.

Firma Prodmar importuje marmur tylko ze sprawdzonych włoskich złóż. Nasze długoletnie doświadczenie jest gwarancją usług najwyższej jakości, do której zalicza się także współpraca z najlepszymi dostawcami. Marmur włoski w naszej ofercie to kamień, którego bez wahania można użyć przy dekoracji wnętrz nowego domu lub przy zmianie koncepcji wnętrz potrzebujących odświeżenia i nowego oblicza. Wybierając marmur z Włoch, decydują się Państwo na całkowicie inny, głębszy wymiar smaku oraz elegancji.