Marmury - Maszyna do cięcia
Poznaj nasze zaplecze techniczne

Nasz park maszynowy to obecnie cztery w pełni profesjonalne maszyny kamieniarskie, wszystkie stworzone i wyprodukowane przez światowych liderów maszyn kamieniarskich (m.in. Commandulli, Ravelli, GMM...). Razem tworzą kompletną linię produkcyjną pozwalajacą na wykonanie gotowego produktu od podstaw.

Całość lini produkcyjnej jest sterowana za pomocą komputerów oraz działa w trybie automatycznym (wymiana narzędzi, obracanie materiału itp), to zapewnia Państwu perfekcyjną jakość, oraz niespotkane możliwości cięć i wykończeń z dokładnością do pojedynczych milimetrów.

Proces realizacji produktu:

Proces wytwarzania gotowego wyrobu rozpoczyna się od stworzenia cyfrowego projektu, który następnie trafia do centralnego komputera, od tego momentu w trybie automatycznym następuje laserowe mierzenie materiału przeznaczonego do obróbki - najczęściej jednolitej płyty kamiennej.
Komputer za pomocą lasera nanosi na materiał punkty odniesienia oraz ustala kolejność pracy oraz odpowiedni dobór narzędzi. Po dokonaniu wyżej wymienionych pomiarów rozpoczyna się właściwa praca, w trakcie której powstają wszelkie docelowe kształty, otwory i inne wykończenia. Podczas pracy wilokrotnie zmieniane są narzędzia, którymi maszyna realizuje kolejne fazy projektu - wszystko to odbywa się bez ingerencji czlowieka.

W sklad linii produkcyjnej wchodzą między innymi:

Blaty kuchenne granitowe i kwarcowe, parapety, schody oraz wiele innych elementów z granitu, marmuru, trawertynu i konglomeratu...