Blaty marmurowe

Blaty marmurowe to kwintesencja estetycznego wykończenia wnętrz kuchni i łazienek. Naturalny marmur to skała metamorficzna powstała z wapienia. Dzięki milionom lat kompresji i przeobrażeń powstaje twardy materiał, który doskonale sprawdza się w roli podłóg, cokołów czy rzeźb. Zależnie od miejsca wydobycia kamień ten może mieć bardzo różną barwę, co jest jego niewątpliwą zaletą, pozwalającą na jego dopasowanie do każdego projektu.

Nasza firma oferuje blaty w szerokiej gamie kolorystycznej o przeróżnych wzorach. Materiały pochodzą od rzetelnych i sprawdzonych dostawców, co w polaczeniu z pieczołowitością wykonywanej przez nas obróbki, gwarantuje wysoką jakość.

Z blatami marmurowymi trzeba postępować ostrożnie


Marmur jako skała wapienna ma kilka cech, które mogą sprawić kłopot przy ich utrzymywaniu w dobrym stanie. Ze względu na swoje pochodzenie jest dosyć chłonny, dlatego trzeba ostrożnie postępować z płynami. Napoje alkoholowe lub o dużej kwasowości bez odpowiednio szybkiej reakcji pozostawią trudne do usunięcia plamy na marmurowych blatach. Takie zabrudzenia często można usunąć tylko poprzez szlifowanie całej powierzchni blatu, co wiąże się z dużym kosztem i usunięciem części materiału. W innym wypadku zanieczyszczenie „wgryzie się” na stałe w kamień.

Trzeba także uważać na zarysowania i inne uszkodzenia. W przeciwieństwie do blatów granitowychblaty z marmuru są mimo wszystko stosunkowo miękkie, dlatego należy unikać korzystania z ostrego noża bezpośrednio na ich powierzchni. Mimo to wystarczy pamiętać o regularnej impregnacji i korzystaniu z deski do krojenia, by marmur cieszył oczy nieskazitelną powierzchnią.

W przypadku pytań dotyczących kolorów, wzorów lub możliwości stworzenia konkretnego projektu zapraszamy do kontaktu. Zachęcamy też do wizyty w naszym showroomie w Warszawie, gdzie możecie zobaczyć efekty naszej pracy.