Blaty marmurowe

Blaty marmurowe to kwintesencja estetycznego wykończenia wnętrz kuchni i łazienek. Naturalny marmur to skała metamorficzna powstała z wapienia. Dzięki milionom lat kompresji i przeobrażeń powstaje twardy materiał, który doskonale sprawdza się w roli podłóg, cokołów czy rzeźb. Zależnie od miejsca wydobycia kamień ten może mieć bardzo różną barwę, co jest jego niewątpliwą zaletą, pozwalającą na jego dopasowanie do każdego projektu.

Nasza firma oferuje blaty w szerokiej gamie kolorystycznej o przeróżnych wzorach. Materiały pochodzą od rzetelnych i sprawdzonych dostawców, co w polaczeniu z pieczołowitością wykonywanej przez nas obróbki, gwarantuje wysoką jakość.

Z blatami marmurowymi trzeba postępować ostrożnie


Marmur jako skała wapienna ma kilka cech, które mogą sprawić kłopot przy ich utrzymywaniu w dobrym stanie. Ze względu na swoje pochodzenie jest dosyć chłonny, dlatego trzeba ostrożnie postępować z płynami. Napoje alkoholowe lub o dużej kwasowości bez odpowiednio szybkiej reakcji pozostawią trudne do usunięcia plamy na marmurowych blatach. Takie zabrudzenia często można usunąć tylko poprzez szlifowanie całej powierzchni blatu, co wiąże się z dużym kosztem i usunięciem części materiału. W innym wypadku zanieczyszczenie „wgryzie się” na stałe w kamień.

Trzeba także uważać na zarysowania i inne uszkodzenia. W przeciwieństwie do blatów granitowychblaty z marmuru są mimo wszystko stosunkowo miękkie, dlatego należy unikać korzystania z ostrego noża bezpośrednio na ich powierzchni. Mimo to wystarczy pamiętać o regularnej impregnacji i korzystaniu z deski do krojenia, by marmur cieszył oczy nieskazitelną powierzchnią.

W przypadku pytań dotyczących kolorów, wzorów lub możliwości stworzenia konkretnego projektu zapraszamy do kontaktu. Zachęcamy też do wizyty w naszym showroomie w Warszawie, gdzie możecie zobaczyć efekty naszej pracy.

Piękne blaty marmurowe

W naszej ofercie można znaleźć bardzo piękne blaty marmurowe, które będą idealnym dodatkiem do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym czy nowoczesnym. Jest to bardzo uniwersalny element wystroju, który dobrze komponuje się z niemal każdym wystrojem. Dużym atutem na pewno jest to, że każdemu pomieszczeniu doda należytej elegancji. 

Kuchnia to pomieszczenie, w którym spędza się bardzo dużo czasu w ciągu dnia. Niezwykle ważne jest zatem to, żeby była ona również funkcjonalna. Blaty wykonane z prawdziwego  marmuru nie sprawdzą się w kuchni, ale już te z kamienia kwarcu naturalnego czy konglomeratu kwarcowego  o wzorze a`la marmur będą się pięknie prezentowały przez lata. Ich utrzymanie nie jest trudne, choć wymagają okresowej impregnacji. Konieczne jest w tym przypadku zastosowanie odpowiednich środków pielęgnacyjnych.

Nowoczesne blaty z żyłą

W ostatnich latach absolutny prym wiodą nowoczesne blaty z żyłą. Każdy wzór widoczny na marmurze jest w pełni unikatowy i wytworzony całkowicie naturalnie. Dodaje to oryginalnego wyglądu całej aranżacji. Co ważne, blaty z marmuru dobrze sprawdzą się w łazienkach. Powstało też sporo konglomeratów kwarcowych o wzorze z dużą żyłą, które są łatwiejsze w pielęgnacji niż marmur i są chętnie stosowane w domach prywatnych, ale także w miejscach użyteczności publicznej, a więc w galeriach handlowych, hotelach, urzędach czy bibliotekach. 

Jesteśmy otwarci na wykonanie każdego projektu, niezależnie od stopnia trudności jego realizacji. Zachęcamy zatem do kontaktu. Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego klienta!