Schody granitowe

Granit z racji swojej trwałości jest doskonałym materiałem na schody zewnętrzne i wewnętrzne. Jego niewątpliwą zaletą jest także to, że można go docinać na wymiar, dzięki czemu każdy ze stopni wykonany jest z jednego kawałka kamienia, co ma znaczenie nie tylko ze względu na estetykę, ale również wytrzymałość konstrukcji.
Schody granitowe są odporne na zarysowania oraz zmienne warunki atmosferyczne, oraz wilgoć co ma szczególnie duże znaczenie w naszej szerokości geograficznej, w której różnego rodzaju opady i skrajne temperatury są praktycznie codziennością.


Dodatkowo dzięki zastosowaniu powierzchni w wersji palonej schody z granitu są bezpieczne zarówno w czasie deszczu, jak i mrozu, ponieważ są antypoślizgowe. To ważne, szczególnie kiedy w domu mieszkają dzieci, osoby w podeszłym wieku lub o obniżonej sprawności. Warto również dodać, że tego rodzaju schody są łatwe do utrzymania w czystości a dzięki różnorodnej kolorystyce można je bez problemu dopasować do elewacji nieruchomości lub innych elementów otoczenia.
W obliczu tylu zalet nie dziwi fakt, że schody granitowe są chętnie stosowane nie tylko w domach prywatnych, ale również w budynkach komercyjnych i obiektach użyteczności publicznej.
W przypadku zainteresowania schodami z granitu zachęcamy do kontaktu z nami w celu zapoznania się ze szczegółami oferty. Zapraszamy także do odwiedzenia nas osobiście w Pracowni Kamienia Naturalnego w Sukowie k. Kielc lub w Showroomie firmy PRODMAR w Warszawie.