Marmur to wysokiej klasy materiał ozdobny, który od stuleci kojarzy się z luksusem i wytworną elegancją. Parapety marmurowe sprawdzają się w każdym wnętrzu za sprawą bogatej kolorystyki. Bez problemu dopasują Państwo oryginalne wzory do aranżacji budynku i pomieszczeń. Marmur pozwala stworzyć unikalną aranżację okienną, np. w połączeniu z bujną zielenią czy meblami z wysokogatunkowego drewna. Co ważne, parapety marmurowe wyróżniają się nie tylko walorami dekoracyjnymi. Są również odporne na wysokie temperatury, dlatego bez problemu można je zamontować bezpośrednio przy grzejniku.

Parapety marmurowe są nie tylko trwałe, ale przede wszystkim charakteryzują się niezwykle pięknym wyglądem. Jest to dekoracja sama w sobie, która dobrze podkreśla elegancję każdego wnętrza. Ten niepozorny detal może zmienić styl całego pomieszczenia. Ten kamień naturalny jest bardzo elegancki, dlatego stosuje się go nie tylko w prywatnych domach, ale również w hotelach, salonach SPA, restauracjach czy budynkach użyteczności publicznej. Dużym atutem tego materiału jest przede wszystkim jego bogata kolorystyka. Oprócz tradycyjnej bieli i czerni, można również z powodzeniem znaleźć marmury szare z odcieniem niebieskiego, zielonkawe, brązowe czy nawet czerwone.

Marmur charakteryzuje się przede wszystkim bardzo dużą twardością. Jest to materiał niezwykle odporny na wszelkiego rodzaju uderzenia czy inne uszkodzenia mechaniczne. Można go przy tym łatwo polerować, co pozwala na uzyskanie różnych stopni połysku. Co ważne, jest to materiał bardzo nasiąkliwy, co oznacza, że parapety wykonane z marmuru stosuje się jedynie do wnętrz. Aby uniknąć nasiąkania, należy go regularnie impregnować specjalnie do tego przeznaczonymi środkami.

Decydując się na zamówienie parapetów marmurowych, zyskują Państwo pewność bardzo wysokiej jakości, a przede wszystkim nienagannego wyglądu. Zachęcamy zatem do kontaktu telefonicznego albo mailowego w celu ustalenia szczegółów współpracy.

Główną zaletą parapetów z konglomeratu – oprócz ciekawego wzornictwa – jest odporność na zarysowania i rozeschnięcia się zastosowanego materiału. Od wielu lat produkujemy wyroby z konglomeratu kwarcowego, w pełni dostosowane do potrzeb naszych Klientów i warunków panujących w ich domu lub mieszkaniu. Cena usługi zawiera również obróbkę. Zachęcamy do obejrzenia naszych produktów w salonie ekspozycyjnym w Warszawie i zakładzie produkcyjnym niedaleko Kielc – w Sukowie.

Parapety z konglomeratu cieszą się bardzo dużą popularnością, ponieważ są piękne, trwałe, a także odporne. Stosuje się je jedynie we wnętrzach. Posiadają wysoką zawartość kamienia naturalnego w składzie i są dostępne w wielu różnorodnych odsłonach kolorystycznych, dzięki czemu świetnie się prezentują w praktycznie każdym wnętrzu.

Konglomerat jest niezwykle odporny na ścieranie, a także uszkodzenia mechaniczne. Co ważne, jest to materiał bardzo łatwy w codziennym użytkowaniu. Jego czyszczenie oraz pielęgnacja są proste. Jest to coraz chętniej wykorzystywana alternatywa dla nieco droższych parapetów marmurowych.

Wybór parapetu z konglomeratu ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim są one dużo lżejsze od tych tradycyjnych, wykonanych z marmuru czy granitu. Dużym atutem jest to, że można je mocować w miejscach, w których nie można zastosować dodatkowego wzmocnienia. Ponadto konglomerat jest dostępny w wielu różnych odsłonach kolorystycznych, może być biały, szary, czarny czy przypominać kamień naturalny.

Konglomerat pasuje do każdego wnętrza, niezależnie od stylu, jaki w nim panuje. Sprawdzi się w eleganckich pomieszczeniach, ale również tych urządzonych w stylu industrialnym czy loftowym. Ponadto często jest również stosowany w luksusowych hotelach czy ośrodkach SPA.