Poznaj nasze zaplecze techniczne

Nasz park maszynowy to obecnie cztery w pełni profesjonalne maszyny kamieniarskie, wszystkie stworzone i wyprodukowane przez światowych liderów maszyn kamieniarskich (m.in. Commandulli, Ravelli, GMM…). Razem tworzą kompletną linię produkcyjną pozwalajacą na wykonanie gotowego produktu od podstaw.

Całość lini produkcyjnej jest sterowana za pomocą komputerów oraz działa w trybie automatycznym (wymiana narzędzi, obracanie materiału itp), to zapewnia Państwu perfekcyjną jakość, oraz niespotkane możliwości cięć i wykończeń z dokładnością do pojedynczych milimetrów.

Przechwytywanie
cnc

Wszechstronne centrum obróbcze CNC firmy Ravelli

Najbardziej zaawansowana technologicznie maszyna w naszym parku maszyn i jedna z najbardziej zaawansowanych maszyn dostępnych na rynku kamieniarskim. Sama w sobie stanowi kompletne centrum obróbcze. Charakteryzuje sie praktycznie nieograniczonymi możliwościami. W sposób bezbłędny potrafi „przelać” projekt z komputera na materiał. Główne zastosowanie tej maszyny to blaty kuchenne – CNC pozwala na uzyskanie precyzyjne wyciętych otworów pod zlewy, krany, płyty kuchenne oraz wykonanie różnego rodzaju ociekaczy, skosów itp. Poza blatami maszyna ta umożliwia wykonywanie napisów, płaskorzeźb a nawet całych umywalek i wanien.

Boczkarka wielogłowicowa firmy Comandulli

Dokonuje bardzo dokładnej obróbki boków, oferując przy tym kilkanaście rodzajów wykonczeń. Obrabiając materiał kolejno coraz to „drobniejszymi” frezami aż do uzyskania pożądanego efektu finalnego.

boczkarka
pila mostowa cnc

Piła mostowa CNC (computer numeric controll) firmy GMM

Sterowana komputerowo piła działajaca w wielu wymiarach, dąjca możliwość wycinania bardzo skomplikowanych form i elementów (skosy, luki, otwory o szerokim zakresie srednicy, wstepne profilowanie bokow, ciecia o milimetrowych skosach itd). Ciekawostką jest to, że przed przystąpieniem do pracy maszyna wykonuje zdjęcie przygotowanego materiału a następnie dokonuje wyboru obszaru pracy tak, aby zminimalizować możliwość wystąpienia skaz (np: mikropęknięć) w gotowym wyrobie.

kj
kl
kk
kj

Proces realizacji produktu:

Proces wytwarzania gotowego wyrobu rozpoczyna się od stworzenia cyfrowego projektu, który następnie trafia do centralnego komputera, od tego momentu w trybie automatycznym następuje laserowe mierzenie materiału przeznaczonego do obróbki – najczęściej jednolitej płyty kamiennej. 
Komputer za pomocą lasera nanosi na materiał punkty odniesienia oraz ustala kolejność pracy oraz odpowiedni dobór narzędzi. Po dokonaniu wyżej wymienionych pomiarów rozpoczyna się właściwa praca, w trakcie której powstają wszelkie docelowe kształty, otwory i inne wykończenia. Podczas pracy wilokrotnie zmieniane są narzędzia, którymi maszyna realizuje kolejne fazy projektu – wszystko to odbywa się bez ingerencji czlowieka.

Godziny otwarcia
Kontakt