Poznaj zalety blatów kuchennych granitowych

Właściwy dobór blatu kuchennego ma istotne znaczenie zarówno ze względu na walory użytkowe, jak i estetykę przestrzeni kuchennej.

Poznaj powody, dla których warto zdecydować się na blat wykonany z granitu.

Kuchenne blaty granitowe – najważniejsze zalety

Blaty kuchenne z granitu to rozwiązanie stanowiące połączenie wytrzymałości i atrakcyjności wizualnej. Ze względu na zastosowany surowiec są niezwykle odporne na wszelkie uszkodzenia, w tym zarysowania czy ucisk wywołany np. przez stawianie na ich powierzchni ciężkich garnków. Nie wymagają też daleko idącej pielęgnacji, a ponadto niestraszne im zabrudzenia powstałe wskutek zachlapania jedzeniem czy napojami – nie musimy więc martwić się, że pozostaną na nich np. ślady po winie czy intensywnie czerwonym sosie (pamiętajmy jednak, że pomimo, iż są bardzo odporne na zabrudzenia, blaty granitowe raz na jakiś czas wymagają impregnacji). Ponadto są one odporne na działanie wysokich temperatur, nie zostaną więc zniekształcone ani zniszczone w wyniku stawiania na nich gorących naczyń – co więcej, są niepalne, nie zaszkodzi im więc nawet garnek zdjęty wprost z ognia.

Oprócz oczywistych zalet, dzięki którym kuchenne blaty granitowe posłużą nam przez wiele lat, nie niszczejąc ani nie ulegając zniekształceniu, równie istotna jest ich wartość estetyczna – granit to materiał o stylowym i eleganckim wyglądzie, a wykonywane z niego blaty występują w zróżnicowanej kolorystyce oraz licznych atrakcyjnych fakturach i wzorach. To zaś sprawia, że bez względu na charakter naszych upodobań czy wystrój naszej kuchni z pewnością znajdziemy wśród nich ten jeden, który spełni wszystkie nasze wymagania. Uniwersalna estetyka i charakterystyczna użylona powierzchnia granitu doskonale sprawdzą się zarówno w kuchniach o stylistyce antycznej, jak i takich o tradycyjnym wystroju czy zaaranżowanych w stylu nowoczesnym.

Oprócz tych wszystkich zalet warto zwrócić uwagę również na to, że blaty granitowe wykonane są ze stuprocentowo naturalnego surowca – są więc ekologiczne i produkowane bez szkody dla środowiska.

Podsumowując: granitowy blat kuchenny to zakup, który będzie cechował się zarówno wytrzymałością, jak i wysokimi walorami estetycznymi. Co więcej, nie utraci tych cech nawet po latach intensywnego użytkowania.