marmur

Schody z marmuru czy z konglomeratu?

Schody są niezbędnym elementem w każdym domu czy mieszkaniu, które posiada więcej niż jeden poziom. Ich wybór nie jest prosty, ponieważ powinny być nie tylko funkcjonalne i bezpieczne, ale również estetyczne. Zwykle znajdują się w centralnej części domu lub mieszkania, dlatego warto zwrócić uwagę na to, aby pasowały do innych elementów wykończenia. Kształt i ułożenie biegów powinny być dobrane do możliwości, jakie daje konkretna przestrzeń. Domownicy mają większą dowolność, jeżeli chodzi o materiał, z którego zostaną wykonane. W nowoczesnych wnętrzach dużą popularnością cieszą się schody z marmuru i z konglomeratu. W dzisiejszym wpisie porównamy te rozwiązania.

Gdzie najlepiej sprawdzą się schody z konglomeratu? 

Dobór odpowiedniego materiałów na schody jest niezwykle ważny, ponieważ powinny być bezpieczne i funkcjonalne, a przy tym estetyczne. Konglomerat kwarcowy i marmurowy cieszą się dużą popularnością z uwagi na solidność i trwałość. Nawet jeżeli są intensywnie eksploatowane.

schody takie prezentują się elegancko i nie widać po nich dużych śladów użytkowania. Konglomerat wyróżnia się gładką powierzchnią, więc łatwo utrzymać go w czystości. Schody wykonane z tego materiału będą świetnie pasować przede wszystkim do  nowoczesnych wnętrz (schody dywanowe oraz monochromatyczne), ale sprawdzą się również w domach wykończonych w style klasycznym.

Czym się charakteryzują marmurowe schody? 

Drugim rozwiązaniem, które zasługuje na uwagę, są schody z marmuru. Marmur jest skałą, która powstała w wyniku przeobrażenia wapieni pod wpływem działania wysokich temperatur. Wyróżnia się bogatą gamą kolorystyczną, dzięki czemu można wybrać taki kolor schodów, który będzie pasował do każdego wnętrza. Do zalet marmurowych schodów należy zaliczyć przede wszystkim długowieczność. Są odporne na uszkodzenia, więc są wykorzystywane nie tylko w domach, ale również w zabytkowych obiektach. Podobnie jak schody z konglomeratu łatwo utrzymać je w czystości. Oczywiście jak każdy marmur ma też swoje wady, jednak z marmurem jest jak z winem – im starszy tym piękniejszy. Dzięki walorom estetycznym schody takie sprawiają, że wnętrza prezentują się elegancko i luksusowo.