kominek z kamienia naturalnego

Czy kominki z kamienia naturalnego są funkcjonalne?

Zaprojektowanie stylowego i funkcjonalnego domu to nie lada wyzwanie. Jednym z elementów, który zdecydowanie podniesie standard pomieszczenia i nada mu niespotykanego charakteru, jest kominek. Jednak jeśli chcesz, by pełnił swoją funkcję przez długie lata, a jednocześnie był bezpieczny, pamiętaj o wyborze odpowiednich materiałów do jego obudowy.

Kamienie naturalne są estetyczne i ponadczasowe

Zastosowanie materiałów naturalnych w aranżacji wnętrz, nadaje pomieszczeniom klasy i dobrego smaku. Nie inaczej jest z kamieniami, które ze względu na swoją trwałość i ponadczasowość, będą stanowić wyjątkowy element dekoracyjny każdego salonu. Z tego względu, są one bardzo często polecane do obudowy kominków.

Charakterystyczny i unikatowy dla każdego fragmentu płyty wzór i użyłkowanie kamienia sprawi, że pokój zyska na oryginalności. Materiał ten sprawdzi się także w przypadku stalowych, szklanych lub drewnianych dodatków. Ponadto, szeroki wybór dostępnych kolorów i faktur oznacza, że możesz uzyskać aranżacyjną spójność i dopasować otoczenie kominka do znajdujących się w domu schodów kamiennych lub  parapetów. Jeśli marzysz o przytulnym salonie to zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Wykonujemy projekty indywidualne, które pozwolą dopasować wygląd i kształt kominka do stylu Twojego wnętrza.

Łatwość utrzymania w czystości

Do podstawowych zalet naturalnych kamieni należy także wytrzymałość i odporność na wysokie temperatury, co ma szczególne znaczenie w bezpośrednim sąsiedztwie kominka. Nawet po upływie wielu lat kamienie nie ulegną odkształceniom lub odbarwieniom. Dodatkowo, granity oraz marmury bardzo łatwo utrzymać w czystości. Są odporne na zabrudzenia i porysowania, a do ich regularnego mycia nie trzeba stosować szkodliwych dla zdrowia detergentów.