schody z bialego marmuru

Jakie są zalety schodów z marmuru?

Schody we wnętrzach można wykonywać z różnych tworzyw. Popularne są zarówno schody drewniane, jak i takie zbudowane z kamieni naturalnych. Jednym z najtrwalszych materiałów wykorzystywanych do konstruowania schodów jest marmur, który jest niezwykle uniwersalny, efektowny i nigdy nie wyjdzie z mody.

Zastosowanie marmuru podnosi prestiż obiektu

Schody pełnią funkcje nie tylko użytkowe, lecz także dekoracyjne, dlatego wykorzystanie materiałów naturalnych, w tym marmuru, podnosi prestiż obiektu. Jego zaletą jest także bogata kolorystyka i nieregularne, unikatowe dla każdego fragmentu kamienia, użyłkowanie. Dzięki temu, schody marmurowe znajdą zastosowanie zarówno w obiektach urządzonych w stylu glamour, jak i tych, w których dominuje minimalizm lub styl nowoczesny.

Ze względu na swoją wytrzymałość, marmur jest chętnie wykorzystywany do konstrukcji schodów w hotelach lub obiektach usługowych, gdzie jest duży przepływ ludzi. Jeśli zależy Ci nie tylko na użytecznym, lecz przede wszystkim ozdobnym wnętrzu, to skorzystaj z naszej oferty montażu schodów marmurowych w Warszawie.

Schody marmurowe to inwestycja na lata

Zakup i montaż marmurowych schodów wiąże się co prawda ze znacznym wydatkiem, jednak biorąc pod uwagę ich trwałość i odporność na uszkodzenie, jest to inwestycja na długie lata. Dodatkowo, marmur nie chłonie wilgoci co chroni schody przed wypaczeniem w skutek zalania lub przypadkowego kontaktu z wodą.

Do kolejnych zalet schodów należy łatwość utrzymania ich w czystości. W większości przypadków zabrudzenia na powierzchni mogą być usunięte za pomocą wilgotnej szmatki z dodatkiem delikatnego detergentu. Warto pamiętać, że aby zachować marmur w dobrym stanie przez długie lata, należy go odpowiednio impregnować preparatami dedykowanymi do kamieni naturalnych.