blat a'la marmur

Czy marmur we wnętrzach jest zarezerwowany wyłącznie dla bogaczy?

Czy marzysz o eleganckim i ponadczasowym wykończeniu swojego wnętrza, ale obawiasz się, że marmur jest zarezerwowany tylko dla bogaczy? Nic bardziej mylnego! Blaty i parapety z marmuru czy też materiałów imitujących ten kamień to propozycja, która sprawdzi się dla każdego. Poznaj w poniższym artykule zalety marmuru oraz alternatywne rozwiązania, które pozwolą Ci cieszyć się luksusem w przystępnej cenie.

Zalety blatów z marmuru

Marmur to kamień naturalny, który od wieków kojarzony jest z luksusem, elegancją i prestiżem. Wykorzystywany był przez starożytnych Rzymian i Greków do budowy świątyń, rzeźb czy podłóg. Dziś nadal cieszy się dużym uznaniem, szczególnie w aranżacji wnętrz. Blaty z marmuru to doskonały wybór dla osób ceniących sobie ponadczasowy design oraz wysoką jakość wykonania.

Charakteryzują się one nie tylko pięknym wyglądem, ale także szeregiem praktycznych zalet. Marmur jest trwałym i wytrzymałym materiałem, który odporny jest na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu może być stosowany na blaty w łazienkach. Ponadto marmur jest materiałem naturalnym, który nie wydziela żadnych szkodliwych substancji, co przekłada się na zdrową atmosferę we wnętrzu.

Blaty a’la marmur – przystępna alternatywa dla każdego

Wbrew pozorom marmur we wnętrzach nie musi być zarezerwowany wyłącznie dla osób z grubym portfelem. Istnieje wiele materiałów imitujących marmur, które zachowują jego estetykę i zalety. Przykładem takiego rozwiązania są blaty a’la marmur – kwarcytowe – z unikalnym wzorem tego materiału. Są one odporne na uszkodzenia, łatwe w utrzymaniu czystości oraz dostępne w różnorodnych kolorach i wzorach.

Inną opcją są blaty wykonane z kompozytu kwarcowego, który swoją strukturą i wyglądem może przypominać marmur. Konglomerat kwarcowy to materiał składający się z 95% kamienia naturalnego i 5% żywicy, więc łączy w sobie zalety kamienia naturalnego oraz wysoką odporność na uszkodzenia czy plamy. Blaty z niego wykonane to idealne rozwiązanie dla osób szukających trwałego i estetycznego wykończenia we wnętrzu.