schody

Czym charakteryzują się schody dywanowe?

Schody dywanowe to typ schodów, które przypominają wyglądem jedną „lejącą się płaszczyznę” bez łączeń. Można taki efekt uzyskać, obkładając gotowe już schody betonowe, kamieniem czy konglomeratem w sposób, gdzie łączenia stopnia z podstopniem są wykonane na krawędzi i są znikomo widoczne. Budowę schodów tego rodzaju charakteryzuje lekka i przestronna forma, często niezabudowana pod schodami co w efekcie przypomina z wyglądu solidny zygzak będący pojedynczą wstęgą pozwalającą na przemieszczenie się z jednego piętra na drugie. Wykorzystanie różnych materiałów do budowy konstrukcji pozwala uzyskać efekt zadowalający nawet najbardziej wymagającego klienta. Schody mogą być wykonane z gładkich jednolitych konglomeratów czy granitów i wtedy znajdą zastosowanie w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach, ale mogę też mieć wyrazisty wzór tworzący efekt „lejącego” się materiału – takie schody pasują zazwyczaj do wnętrz w stylu modern classic. W poniższym tekście podpowiadamy, gdzie sprawdzą się schody dywanowe wewnętrzne. Czy konstrukcja tego typu jest bezpieczna dla użytkowników?

Czy warto zdecydować się na schody dywanowe?

Konstrukcja schodów dywanowych z pewnością zadowoli każdego miłośnika minimalistycznego designu. Kluczem do sukcesu w aranżacji jest prostota, która pozwala na podkreślenie charakteru danego wnętrza. Nie bez znaczenia są również materiały wysokiej jakości takie jak kamień czy konglomerat gwarantujące elegancki i ponadczasowy wygląd schodów. Warto wspomnieć również o fakcie, iż o bezpieczeństwie schodów dywanowych stanowi ich wysoka wytrzymałość i bardzo dobra stabilność, które pozwalają na bezpieczne użytkowanie.

Gdzie sprawdzą się schody dywanowe?

Konstrukcja schodów dywanowych sprawdzi się w każdym budynku, gdzie już są wykonane betonowe stopnie, w którym klienci stawiają się na prostotę, elegancję i nowoczesny design. Stanowią też doskonałe uzupełnienie aranżacji w stylu retro, modern classic, skandynawskim oraz minimalistycznym. Schody dywanowe idealnie wkomponują się w każdą przestrzeń z elementami wykonanymi z drewna, betonu, metalu, lub szkła. Konstrukcje tego typu pojawiają się zarówno budynkach mieszkalnych, biurowcach, jak i galeriach sztuki. Pracownia kamienia PRODMAR z Sukowa k. Kielc zajmie się przygotowaniem i wykonaniem materiału w sposób gwarantujący wyśmienity efekt wizualny oraz solidne wykończenie.