schody kamienne

Czy schody kamienne są bezpieczne?

Schody kamienne, w szczególności marmurowe, są wdzięcznym wyposażeniem we wnętrzach domów, mieszkań czy biur. Ich elegancja, trwałość i unikalność przyciągają uwagę właścicieli nieruchomości oraz architektów. Zastanawiasz się, czy warto zamontować schody kamienne i czy są one bezpieczne? Oto kilka ważnych informacji na ten temat.

Dlaczego warto zamontować schody kamienne?

Schody wykonane z kamienia dodają wnętrzu prestiżu i elegancji. Są symbolem luksusu i dobrej jakości. Każdy kawałek kamienia jest inny, co sprawia, że schody wykonane z tego materiału są unikalne. Ponadto, kamień jest bardzo trwałym i odpornym materiałem, który dobrze znosi upływ czasu, a jego wygląd nie zmienia się w miarę upływu lat.

Schody te wpasowują się zarówno w klasyczne, jak i nowoczesne wnętrza, a dzięki bogactwu rodzajów i sposobów obróbki materiału, możemy je dopasować do każdego stylu wnętrza. W tym z tego względu warto wybrać schody marmurowe w Warszawie, które są klasycznym rozwiązaniem bez względu na aranżację pomieszczenia.

Zachowanie bezpieczeństwa na kamiennych schodach

Chociaż kamień jest materiałem wytrzymałym, może być również śliski, zwłaszcza gdy jest mokry lub brudny. Dlatego warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które wpłyną na bezpieczeństwo ich użytkowania takich schodów, które mogą być wykonane z materiału o różnej strukturze powierzchni. Im bardziej porowata i chropowata powierzchnia, tym mniejsze ryzyko poślizgnięcia się.

Jeśli martwisz się, że schody kamienne mogą być śliskie, warto zastosować specjalną antypoślizgową powłokę lub na krawędziach stopni. Także odpowiednie oświetlenie schodów to element wpływający na bezpieczeństwo użytkowania schodów kamiennych. Zapewniając lepszą widoczność stopni, zmniejszasz ryzyko potknięcia się czy upadku.