kuchnia

Jakie zastosowanie ma kamień w aranżacji wnętrz?

Czy warto zaprosić kamień do pomieszczenia? Zdecydowanie tak! Jest on odporny na uszkodzenia i trwały, dzięki czemu wygląda nieskazitelnie przez wiele lat. Ponadto ten naturalny surowiec nigdy nie wychodzi z mody, a do wnętrza wprowadza nutę surowej, ponadczasowej elegancji. W związku z tym dobrze zastanowić się, gdzie i w jaki sposób należy go wykorzystać, urządzając mieszkanie czy też dom.

Kamień we wnętrzach — ponadczasowa elegancja

Kamień w aranżacji wnętrz może występować w wielu odsłonach w zależności od tego, w jakim pomieszczeniu ma on się znaleźć. W kuchni warto postawić na wykonane z tego surowca białe blaty kamienne. Będą one odporne na zarysowania, a także wysokie temperatury, co z pewnością ma wpływ na komfort ich użytkowania. Warto wykonać z niego również lady, chcąc postawić na mocniejszy akcent w aranżacji kuchni. Z kolei, aby nadać oryginalności łazience, można wybrać kamienne brodziki. Naturalne surowce aż się proszą, aby wykorzystać je w aranżacjach inspirowanych stylem industrialnym. Pięknie będą one współgrały z metalowymi prostymi formami, plakatami i żarówkami wyjętymi ze strach, nowojorskich fabryk. Warto też wybrać marmur, kwarc czy granit, aby subtelnie ozdobić nowoczesne i utrzymane w stylu glamour czy romantycznym pomieszczenia.

Ze względu na swoje właściwości kamień może znaleźć się na posadzkach, co pozwoli na stworzenie eleganckiej, niecodziennej podłogi. Gdzie jeszcze warto wykorzystać ten wyjątkowy surowiec? Trafionym rozwiązaniem będzie ozdobienie za jego pomocą kominka w pokoju dziennym. Ta opcja sprawi, że ten element będzie przyciągał wzrok. Należy też dodać, że to rozwiązanie sprawdzi się zarówno w nowoczesnych aranżacjach, jak i tych tradycyjnych. Kamień jest odpowiedni również do wykonania z niego parapetów — zewnętrznych i wewnętrznych, dzięki czemu będą one piękną ozdobą domu lub mieszkania. Warto też stworzyć kompozycyjną całość i postawić na elewacje czy taras wyłożony tym samym surowcem.