lazienka

Jakie zastosowanie ma marmur w aranżacji wnętrz?

Aranżacja wnętrz to dziedzina, w której wykorzystuje się wiele różnych materiałów. Jednym z nich jest bez wątpienia marmur. Ten szlachetny kamień ma długą tradycję zastosowania w architekturze. Nie przestaje być popularny od czasów starożytności. To się nazywa długotrwała moda! Nie byłoby tak jednak, gdyby nie wszechstronne możliwości marmuru. Z materiału tego da się produkować bardzo wiele elementów, które potem tworzą wyjątkową całość, jaką jest wnętrze.

Przykładowe sposoby wykorzystania

Marmur świetnie nadaje się do tego, żeby konstruować z niego schody oraz podłogi. Właściwie to nie jest on głównym elementem tych obiektów, a jedynie służy do wykańczania, ale jego rola i tak jest niebagatelna. Dodaje on bowiem wyjątkowego charakteru i uzupełnia zalety praktyczne walorem estetycznym. To właśnie z tego względu marmur najlepiej nadaje się do aranżacji tych pomieszczeń, które mają reprezentacyjną rolę. Chodzi tu chociażby o salon. Podłogi wyłożone w tym wnętrzu marmurem to naprawdę stylowe rozwiązanie. A jeżeli do salonu prowadzą marmurowe schody, to już w ogóle jest wspaniale.

Podłogi i schody to jednak oczywiście nie jedyne elementy wnętrz, do urządzania których da się wykorzystywać marmur. Gdyby tak było, to ten kamień szlachetny wcale nie byłby taki wyjątkowy. Na szczęście nadaje się on również do wykańczania ścian. Takie rozwiązanie częściej niż w salonie jest jednak stosowane w łazience, na przykład takiej urządzonej minimalistycznie czy w stylu glamour. Podobnie jak w łazience, marmurowe ściany sprawdzają się także w kuchni. To dla nich zdecydowanie odpowiednie miejsce.

W kuchni czy w salonie można się też pokusić o to, żeby zainstalować marmurowy stolik. To zdecydowanie ciekawsza opcja niż wstawianie zwykłego, drewnianego mebla. Tego rodzaju obiekt dodaje pomieszczeniu stylu i jest po prostu ładny.

Jak widać, marmur ma wiele zastosowań w aranżacji wnętrz. Mało jest materiałów takich jak on – materiałów, które jednocześnie są praktyczne i niezwykle estetyczne.