zielony marmur

Jakie cechy posiada kamień naturalny?

Wykańczając wnętrza mamy do wyboru wiele różnych materiałów, z których mogą być wykonane blaty kuchenne, parapety czy schody. Na szczególną uwagę zasługuje kamień naturalny, który jest nie tylko modny, ale również posiada wiele właściwości, dzięki którym coraz więcej osób chce go mieć w swoim domu czy mieszkaniu. W dzisiejszym wpisie opowiemy, czym charakteryzuje się kamień naturalny, co można z niego zrobić i dlaczego warto się na niego zdecydować, poszukując rozwiązań do wykończenia mieszkania albo domu.

Dlaczego warto wykorzystać kamień naturalny, wykańczając mieszkanie?

Stosując kamień naturalny możemy wykonać z niego wiele elementów w naszym wnętrzu. Dużą popularnością cieszą się parapety czy blaty kuchenne z kamienia. Jedną z ważniejszych zalet zastosowania kamienia naturalnego we wnętrzach jest jego wytrzymałość. Przede wszystkim ma wysoką odporność na uszkodzenia i zabrudzenia – szczególnie jeżeli jest to granit. Marmur wymaga trochę więcej uwagi ze strony użytkownika, jednak decydując się na wykonanie parapetów, schodów, podłóg czy ścian w łazience z marmuru będziemy cieszyć się pięknym i naturalnym materiału – będzie wyglądać równie atrakcyjnie, co świeżo po położeniu. W przypadku blatów kuchennych z kamieni naturalnych zalecamy zastosowanie granitu czy kwarcu naturalnego. Materiały te cechuje najmniejsza nasiąkliwość – przy zachowaniu odpowiedniej impregnacji będą służyły latami i cały czas będą wyglądały pięknie.

Niektórzy rezygnują jednak z kamienia naturalnego na przykład na blat kuchenny z uwagi na stosunkowo wysoką cenę tego materiału. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że jest to materiał niezwykle trwały, dzięki czemu blat nie będzie wymagał wymiany po kilku latach użytkowania, co ma miejsce w przypadku wyboru laminatu czy drewna.

Dlaczego kamień naturalny jest ponadczasowy?

Kolejną cechą kamienia naturalnego jest jego ponadczasowość. Parapety czy schody kamienne od wielu lat nie wychodzą z mody. Dzięki temu, że każdy kamień naturalny ma nieco inny wygląd, kolor i użylenie to sprawia, że wnętrze staje się wyjątkowe i niepowtarzalne. Kamienie stosowane kiedyś we wnętrzach nie wymagają wymiany, gdyż ich uroda nadal jest aktualna i ponadczasowa. Kamienne elementy wykończenia wnętrz można dopasować zarówno do aranżacji klasycznych czy rustykalnych jak i modernistycznych czy nawet ascetycznych.