Parapety – jaki materiał najlepiej wybrać?

Często pytacie się nas, który z materiałów najlepiej sprawdzi się przy parapetach.
W dzisiejszym wpisie postaram się wam jak najlepiej przedstawić materiały na parapety, którymi dysponujemy.

Zacznijmy może od najczęściej wybieranego materiału, czyli konglomeratu marmurowego.
Jest to materiał składający się 95% z marmuru oraz 5% żywicy poliestrowej. Materiał ten jest szczególnie przeznaczony na parapety. Jest to tańsza opcja, znacznie tańsza od konglomeratu kwarcowego. Pamiętajmy, że materiał ten prawie w całości składa się z naturalnego marmuru.
Więc reaguje podobnie jak kamień, z którego został wytworzony.

Do wnętrz w stylu klasycznym naszym zdaniem najbardziej pasują konglomeraty z dużymi i małymi kamieniami. Ten typ konglomeratu jest jednym z najekonomiczniejszych. Materiał ten jest również dobrą opcją jeżeli chcemy mieć parapety w stylu lastriko. W ofercie znajdą Państwo również kolorowe odmiany tego typu konglomeratu.

Botticino

Drugim rodzajem są konglomeraty drobno zmielone. Sprawdzą się one idealnie w bardziej nowoczesnych wnętrzach, ale i dobrze odnajdą się we wnętrzu klasycznym. Jest to dobra opcja dla osób, które nie chcą parapetów rzucających się w oczy.

Bianco Neve

W naszej firmie stawiamy przede wszystkim na jakość. Dlatego konglomeraty sprowadzamy od dwóch włoskich producentów – Santamargherita i Marmi Scali.

Konglomeraty marmurowe

Kolejnym materiałem na parapety, który należałoby wyróżnić jest konglomerat kwarcowy.

Wyżej wymieniony materiał w 93% składa się z kwarcu, a w pozostałych 7% z żywicy i barwników. Konglomerat ten stworzony był na blaty kuchenne, więc jego jakość jest znacznie wyższa od konglomeratu marmurowego. Ze względu na to, że podstawowym tworzywem jest tu kwarc – chłonność tego materiału wynosi ok. 0,1 – 1-2%. Ciężko jest więc go zabrudzić, przy tym materiale nie musimy przejmować się rozlaną brudną wodą z kwiatków. Nie wymaga impregnacji.Niestety razem z lepszą jakością w parze idzie również wyższa cena. Konglomerat kwarcowy bardzo częstą wychodzi dwukrotnie drożej niż konglomerat marmurowy. Przy zakupie parapetów powinniśmy jednak pamiętać, że jest to jednorazowy wydatek. Jeżeli więc mamy w nawyku stawianie na parapecie kawy, herbaty czy też lampki wina, to zdecydowanie lepiej doinwestować w lepszy materiał.

Lyskamm2

Kolejnymi materiałami, które dzisiaj omówimy są materiały w 100% naturalne. Zacznijmy więc może od najpopularniejszego ostatnio surowca jakim jest marmur. Marmur już od wieków wielbiony jest przez architektów i pojawia się w większości zabytków. Ze względu na to, że jest to kamień naturalny, każda płyta jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Taka jaką ją natura stworzyła. Materiał na pewno dla osób, którym nie przeszkadzają różnego typu niedoskonałości w kamieniu. W kamieniu naturalnym możemy znaleźć pozostałości po różnych skorupiakach, nie mamy też żadnego wpływu na strukturę i układ wzoru na kamieniu. Ale pamiętajmy, że to właśnie te wszystkie małe „niedoskonałości” wpływają na wyjątkowość kamienia.  Przy wyborze marmuru na parapety musimy być świadomi jego uroków. Jest to materiał niesamowicie urokliwy ale niestety kruchy i chłonny.

Bianco Carrara C – Salvini Marmi

Kolejnym materiałem w 100% naturalnym, lecz znacznie bardziej trwałym i odpornym jest  granit. Granit jest skałą pochodzenia wulkanicznego – co sprawia, że jest znacznie bardziej zbity. Dzięki temu materiał jest również mniej chłonny. Mało tego w przeciwieństwie do marmuru, granit da się zaimpregnować tak, żeby się nie plamił. Preparaty wchłaniają się w kamień nie tworząc przy tym żadnej powłoki zmieniającej wygląd surowca. Granity są mocno wzorzyste, przez co bez wątpienia będą piękną ozdobą dla pomieszczenia. Materiał ten jako jedyny również nadaje się do zastosowania na parapety zewnętrzne.

african fusion